Mutfak

Çimstone, Belenco grubu, quartz temelli ürünler, mutfak tezgahı için uygun malzemelerdir. Gıda maddeleri gibi hassas ve hijyenin önemli olduğu ortamlarda kullanılmaları doğru olur.

Bir diğer seçenek de Granit’ dir. Tamamen doğal bir malzemedir. 

Bu iki ürün grubunun da temizlenmeleri kolaydır, leke tutmaz, tencere, çaydanlık gibi ısı kaynaklarından etkilenmez, yanmaz, yanık izi olmaz, ısıya dayanıklıdır. Bakımı kolaydır. 

Mutfak Zemini

Mutfak zeminlerinde kullanmak üzere Empredor, Bej Mermer, Bazalt gibi doğal Malzemeler tercih edilebilir. Bu ürünler maliyetlerinin dışında uzun ömürlü ve sağlıklı olmaları sebebiyle tercih edilirler. Herhangi bir sebeple zarar görmesi durumunda bile sadece silim ve cila uygulaması sonrasında sıfır kondisyona tekrar ulaşabilir.

Alternatif olarak zemin döşemesinde seramik de düşünülebilir. Mermerin avantajı ise yine tezgahta olduğu gibi kolay temizlenebiliyor olması, uzun ömürlü olması, hijyenik olması, darbeye ve ısıya dayanıklı olmasıdır.

Dış Mekan

 Dış mekanlarda dayanıklılık ve kaymazlık ön plana çıktığı için Traverten ya da Bazalt malzeme tercih edilmelidir. Güneş ve yağmur gibi dış etkenlere dayanıklı olan bu malzemeler aynı zamanda kaydırmazdır. Uzun ömürlüdür. Traverten, termal sular bulunan bölgelerde elde edilir. Bazalt’ ın hammaddesi ise volkanik lavlardır.